#1426

Stresszoldó gomba :D

- Ahol semmi sem OFF... 13.07.2017. 20:21
- Lila Pereszke | 18.287 Hozzászólás

Ha valakit esetleg frusztrál az idei siralmas gombaszezon :

Gumigalóca
Gumimatsutake
Gumienoki

Csatolt képek:
416TZ-l54LL.jpg

Javítva: 13.07.2017. 20:26 | Fel!

#1427

Mohafal

- Ahol semmi sem OFF... 31.08.2017. 22:43
- Lila Pereszke | 18.287 Hozzászólás

Na, erre kíváncsi leszek:
Mohafal a Kolosy téren
https://obuda.hu/hirek/legtisztito-mohafal-obudan/

Állítólag 20 ezer ojróért bérlik és az a kis faék tartja? Ajjaj, hát ezt tuti ledöntik / szétkapják a vandálok mire eljutok oda, hogy megnézzem...


Javítva: 02.09.2017. 19:10 | Fel!

#1428

RE: Mohafal

- Ahol semmi sem OFF... 02.09.2017. 19:09
- Lila Pereszke | 18.287 Hozzászólás

Hááát, ma megnéztük ezt a bizonyos mohafalat és nekem hatalmas csalódás volt... egy marhanagy ormótlan izé, amit ráadaásul épp szereltek, mert állítólag napok óta nem működik az öntöző benne. Igen, "napok óta", amikor tegnap előtt volt az átadás!!! Most akkor ez hogy?!

Ennek megfelelően a Sedum spurium-ok szépen virultak, az alattuk lévő szipi-szupi légtisztitó moha viszont régesrég elszáradt, besárgult, más szóval tök hulla. El nem tudom képzelni, hogy hogyan fog ez légtisztítani és 275 fát helyettesíteni?! Szerintem maximum úgy, ha valahogy egy ventillátorral átnyomják a levegőt a rendszeren és akkor az a levegő, ami átmegy ezen a biofilteren (=hulla mohák, tőzeg, stb.) az talán valóban tisztább lesz és némi párát is tartalmazni fog. Hát, de ehhez meg akkor nem is nagyon kell növény...

Tudom, hogy öreg és maradi vagyok, de azért egy platán lehet mégis jobb lett volna... és akkor az pont annyit tisztítana, amennyit kell neki: annyit mint 1 db. városi fa...


Javítva: 02.09.2017. 19:12 | Fel!

#1429

bemutatkozas

- Ahol semmi sem OFF... 29.09.2017. 20:06
- topoly | 305 Hozzászólás

Sziasztok!

Lapozgattam a topikok között, a kérdéseimmel kapcsolatok helyet gyorsan megtaláltam (meg is írtam gyorsan a kérdéseimet), aztán újra lapozgattam a topikok között, és miután nem találtam bemutatkozós topikot, itt köszönnék be hivatalosan, mert új vagyok a fórumon.
Sziasztok, kézcsók, tiszteletem, üdv mindenkinek! Szociális területen dolgozom, részben emberekkel, részben hivatalokkal. A fórumon új vagyok, de a műfajban nem annyira. A természetben kapcsolódom ki, pár éve beszálltam a tükrös fotózás című nagy népi játékba, mitöbb, blogot is írogatok. Asszem ekkortól érdekel tudatosabban a növények világa. Az itt feltett kérdéseim ugyan egy külföldi utazáson látott növényekhez kapcsolódnak, de alapvetőn itthon, azon belül is az alföldi és újabban a bihari részeken fotózgatok.
A tudásom messze van a növénytudókétól, de azért figyelem majd a témákat, s ha adódik valami, igyexem építően hozzászólni, hozzátenni a fórumhoz.

Fel!

#1430

RE: bemutatkozas

- Ahol semmi sem OFF... 29.09.2017. 20:17
- Kemény Dió | 5.560 Hozzászólás

Üdv a csapatban!

Fel!

#1431

mohafal

- Ahol semmi sem OFF... 20.10.2017. 08:37
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Szerintetek egy mohafal mennyire kivitelezhető házilag, természetben gyűjtött anyaggal?

Fel!

#1432

RE: mohafal

- Ahol semmi sem OFF... 20.10.2017. 11:00
- Lila Pereszke | 18.287 Hozzászólás

Hát, ha beltérre akarod, akkor szerintem nagyjából semennyire... kültéren esetleg el tudok képzelni olyan pl. kőfalat, amit be lehet telepíteni mindenfélével.

(P.S.: véleményem az óbudai mohafalról ld. lentebb...)


Javítva: 20.10.2017. 11:10 | Fel!

#1433

Pfff... :(

- Ahol semmi sem OFF... 18.11.2017. 20:37
- Lila Pereszke | 18.287 Hozzászólás

Egy jótanács minden kedves fórumozónak: ha valakinek van még olyan növényképe, amit nem rakott föl a fórumra, de érdekes, akkor minél előbb pakolja föl a képeit "biztonsági mentés" gyanánt, mert még a végén úgy jár mint én, hogy egy rohadék kirámolja a lakását és elviszi többek között a laptopját is, amin több ezer növény- és gombaképet, adatot, stb. tartott, aminek most annyi...


Javítva: 18.11.2017. 22:21 | Fel!

#1434

RE: Pfff... :(

- Ahol semmi sem OFF... 18.11.2017. 20:51
- brentakurdvium | 3.497 Hozzászólás

Uhhh, részvétem...

A képeket mindenesetre felhőben érdemes tárolni, meg esetleg még egy másra nem használt vinyón is, amit az ember tarthat helyileg máshol, pl. rokonnál. Így hasonló esetben, vagy ha leég a ház, megvannak a képek / adatok. Engem egy sima géphalál győzött meg róla, milyen hülye voltam, hogy nem készítettem rendszeresen biztonsági mentést, és a felhőben tárolást is csak tervezgettem egy jó ideje.

Fel!

#1435

RE: Pfff... :(

- Ahol semmi sem OFF... 18.11.2017. 21:08
- Lila Pereszke | 18.287 Hozzászólás

Hát igen, nehéz ügy ez a képtárolás... Sok képem nekem is el volt mentve, a gond az, hogy sajnos senkinek sincs ideje ilyesmivel szöszmötölni, ezért nekem is főleg a régebbi képek azok, amik már "fel lettek dolgozva" és át lettek másolva ide-oda. De pl. az idei képek többsége még ömlesztve a laptopon volt, meg sok egyéb is, pl. gyanús, határozandó, vagy valami miatt érdekesebb jószágok, stb., amik még nem lettek "archiválva"...


Javítva: 18.11.2017. 21:11 | Fel!

#1436

RE: Pfff... :(

- Ahol semmi sem OFF... 19.11.2017. 09:19
- bosna sarajevo | 5.084 Hozzászólás

szintén őszinte részvétem .....

Fel!

#1437

RE: Pfff... :(

- Ahol semmi sem OFF... 19.11.2017. 09:37
- Kemény Dió | 5.560 Hozzászólás

Utólag már nem segít, de a lakás lopással fenyegetett tárgyait érdemes nyomkövetövel ellátni.
Amit még lehet tenni: a lopott tárgyakra rákeresni az internetes hirdetöfelületeken. Az orgazdák szokták ezeket használni. Second hand számítástechnikai boltokban is szét lehet nézni.


Javítva: 19.11.2017. 09:52 | Fel!

#1438

RE: Pfff... :(

- Ahol semmi sem OFF... 19.11.2017. 10:23
- Mike | 351 Hozzászólás

részvétem, nem is tudom mit tennék...
Én külön winchesteren tárolom a képeket, mivel raw+jpg-t fotózok mindig. Van egy csak a jpg-ket tartalmazó, azt használom napi munkához,a raw-os csak kiadvány, stb esetén van használatban. Persze az adatvesztéstől én is rettegek és is nagyon gondolkodom, hogy kellene egy dupla mentés mindenről (4 terra). Mondják, idővel így is tönkremegy, lehet, de a múlt télen elővettem 25 éves floppikat, mind rendben működött és a cd-n,dvd-n tároltak is eddig tartják magukat. A felhőben nehezen hiszem, hogy ott más nem fér hozzá.
A kész munkákat is ugyanúgy, vagyis a fontos és archív dolgok a géptől független tárolón vannak. Bevallom sokszor, ha dolgozok, a netet kikapcsolom, hadd izzadjon a nagy testvér...

Fel!

#1439

RE: Pfff... :(

- Ahol semmi sem OFF... 19.11.2017. 11:27
- Lila Pereszke | 18.287 Hozzászólás

Az a baj, hogy ha véletlenül elő is kerül valahogy utólag a laptop (ilyenkor körözik gyári szám alapján meg ilyenek), azon adat már biztos nem lesz... üresen meg orrgazdától sem vásárolnám vissza, mert a gép maga nem volt egy annyira nagy valami, csak az adatok pótolhatatlanok...

Hát ez van, még jó, hogy sokminden fönt van a fórumon! Majd megyek és lefotózok mindent újra... bár ez növényeknél még csak-csak működik, de sajnos a gombák nem jönnek ki minden évben és némelyiket marhanehéz pont jókor megtalálni.


Javítva: 19.11.2017. 11:31 | Fel!

#1440

RE: Pfff... :(

- Ahol semmi sem OFF... 19.11.2017. 12:27
- Lila Pereszke | 18.287 Hozzászólás

Egy kis poén a végére: az ablakon keresztül jöttek be a rohadékok, leemelték a külső párkányról a virágládákat, majd felfeszítették az ablakot és közben sajnos lelökték a belső párkányról is a növényeket. Helyszínelő rendőrök kérdezték a jegyzőkönyvhöz:

- Mi volt a kinti balkonládákban, muskátli?
- Hát ööö... Speirantha convallaroides, mellette Polygonatum humile, de az már ledobta a leveleit, mellette Saxifraga stolonifera, elszórva van sok Fritillaria meleagris gumó is, de azok is már rég visszavonultak a gumójukba telelni, a kis örökzöld az Sarcococca...


Javítva: 19.11.2017. 12:33 | Fel!

#1441

RE: Pfff... :(

- Ahol semmi sem OFF... 19.11.2017. 16:31
- Kemény Dió | 5.560 Hozzászólás

Szerintem csak a magyar neveket ismerik.

Fel!

#1442

RE: Pfff... :(

- Ahol semmi sem OFF... 19.11.2017. 17:07
- Lila Pereszke | 18.287 Hozzászólás

Persze, maradtunk is a muskátlinál... de pl. a Speirantha-nak amúgy mi a magyar neve?


Javítva: 19.11.2017. 17:25 | Fel!

#1443

RE: Pfff... :(

- Ahol semmi sem OFF... 20.11.2017. 09:48
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Részvét! Nekem céges gépem van, ahol eleve kicsi a beépített tárhely, így muszáj rendszeresen átmásolnom külső meghajtóra a képeket. Van több külső meghajtó is, és a képek nagy része 3-on is rajta van, de az már részben a trehányság miatt van, és mostanában már kezd zavarni a káosz, amit egyre tovább tart átlátni... Mondjuk az egyik külső meghajtó nemrég tönkrement, rajta 500 GB adattal, úgyhogy ilyenkor azért jó, hogy legalább a képek máshol is megvoltak!

Ellenben ez a felhős dolog nekem nem világos. Az nem csak arra jó, hogy több távoli eszközzel is hozzáférjek az adatokhoz, amit az egyik gépemen tárolok? Vagy ha valamit oda feltöltök, majd az összes eszközömről letörlök, onnan bármikor újra elérem? Mondjuk tanyán a drága korlátos mobilnettel aligha játszik még ez, de minden esetre foglalkoztat a kérdés, lévén én is ragaszkodom a képeimhez.

Fel!

#1444

RE: Pfff... :(

- Ahol semmi sem OFF... 20.11.2017. 11:29
- Lila Pereszke | 18.287 Hozzászólás

A felhők ingyenes vagy fizetős online tárhelyek, szerintem a Botfórum is tekinthető egyfajta felhőnek, úh. én tényleg komolyan írtam az elején, hogy nyugodtan töltögesse föl minndenki ide a galériába, feladványnak, a hónap képeihez, stb. a képeit és akkor legalább átméretezve ugyan, de ilyen formában is maradnak képei, adatai.

Fel!

#1445

RE: Pfff... :(

- Ahol semmi sem OFF... 20.11.2017. 14:37
- Mike | 351 Hozzászólás

Szerencséd, hogy nem bitanikából PhD-zett, így a Fritillaria gumókat nem ismerte fel a rend őre, és nem kérte a származási, ill. gyűjtési engedélyt.... De most már tudom, mi volt az a sok vakondtúrásnak álcázott kisásónyom áprilisban a szentgróti réten

Fel!

#1446

RE: Pfff... :(

- Ahol semmi sem OFF... 20.11.2017. 14:53
- Lila Pereszke | 18.287 Hozzászólás

Á nem, ezek bótiak... talan még alfajra is mások mint a honiak, mert nem olyan kis pindúrok, hanem vagy 40 centi magas szárat hoznak tavasszal, (de lehet, hogy csak a félárnyék meg a kaja miatt)...

De attól tartok át kell térnem az évelőkről valami nagyon szúrós futónövényre, amivel "berácsozom" majd az ablakot.


Javítva: 20.11.2017. 14:54 | Fel!

#1447

RE: Pfff... :(

- Ahol semmi sem OFF... 20.11.2017. 20:53
- Papinho | 2.958 Hozzászólás

A felhőre visszatérve. Ha van gmail-os levelezési címed, akkor be lehet állítani, hogy a Google feltegye a gépeden található összes képet a felhőbe, melyet pár nap alatt szép lassan meg is tesz. Ingyenes, nincs határa a tárterületnek, viszont 2 megássá alakítja át a képeket és úgy őrzi őket.

Pereszkének részvétem, de biztatásként mondom, hogy legalább lehetősége van mindenhová visszamenni.

Fel!

#1448

RE: Pfff... :(

- Ahol semmi sem OFF... 21.11.2017. 11:12
- Lila Pereszke | 18.287 Hozzászólás

Hát ja... a pitypanggal fogom kezdeni...

Fel!

#1449

RE: Pfff... :(

- Ahol semmi sem OFF... 21.11.2017. 23:17
- Csukoka | 2.323 Hozzászólás

Hát ez rettenetes! De erre jó pl. az, ha időnként egy külső merevlemezre mindent lementünk. Ezt máshol tartjuk, nem otthon. És az sem árt, ha van a lakásnak, háznak biztonsági rendszere. Egyszeri beruházás, a rádiófelügyelet havi díja sem olyan sok, csak a kódot nem tanácsos elnyomkodni. A betörők az ilyen szirénás házakat messziről elkerülik. Minden településen vannak ilyen cégek.
Mindenesetre most én is menteni fogom az összes fájlt. Biztos, ami biztos.

Fel!

#1450

RE: Pfff... :(

- Ahol semmi sem OFF... 23.12.2017. 15:30
- Lila Pereszke | 18.287 Hozzászólás

Boldog karácsonyt minden kedves fórumozónak!

Fel!


Hasonló topikok Válaszok Utolsó hozzászólás⁄Nézet
Fórumszabályzat!!!
Topik helye: FÓRUMSZABÁLYZAT - Lila Pereszke
0 31.12.2010. 13:11goto
Írta: Lila Pereszke • Nézet: 5707

Látogatók
0 Fórumtag és 14 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17401 topik és 72718 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).