Nem is a határozás lenne a kérdésem, hanem hogy Budaörsön találtam és nem olvastam Budai-hegység előfordulásról. Bocs, ha nem ide tartozik ez a kérdés. Lenne olyan cikk, vagy tanulmány, amiben felbukkan ez az előfordulás?
Honnan az információ, hogy itt a Lumnitzer van? A természetvédelmi honlapon ezt írják előfordulásra: Pilis: Pilisszentiván, Vértes, Bakony, Balaton-felvidék, Keszthelyi-hegység. Somogyi Gabriella doktori értekezésében a Dunántúli-középhegység szerepel
A flóraatlasz online verziója alapján mondtam, ott a budaörsi kvadrát rekordjai (és majdnem minden Budai-hegység-beli is) Lumnitzerként lettek rögzítve. (Láttam a FB Flora Pannonica csoportjában a kérdésed alatt kibontakozó szakmai vitát - ha a hivatásos botanászok sem értenek egyet a hazai taxonok elkülönítésével, akkor szerintem itt sem kapsz mérvadóbb válaszokat.)
Igazából a Flora Pannonica csoportban kibontakozó vita nem foglalkozott az előfordulással, vagyis az én eredeti kérdésemmel, más szakmai kérdéseket boncolgattak... Nem az elkülönítés zűrös témaköre volt a kérdésem, hanem az előfordulás, függetlenül az elkülönítéstől. A küldött link valamiért nekem nem jön fel. Próbáltam a google-ból, de onnan sem jött fel
Valóban. A linkelt oldal sajnos sokszor nem működik, de amikor igen, akkor elég sok D. plumarius subsp. akármi rekordot jelez a Budai-hegységből. Van, ami herbáriumi lapon alapul, és van, ami hivatkozik publikációra. Szóval azt hiszem, az régóta nem újdonság, hogy Budaörs felett vannak ilyen szegfüvek, csak az a kérdés, ezt az információt ki milyen taxonnak tekintve írta le... Ennek alátámasztására itt van az analóg atlasz térképe: