Alapvetően egyetértek veled, de én kissé máshogy hangsúlyoznék:
A tanulni vágyók ismeret szerzését elősegítendő, adjuk meg a ritka (nem feltétlen védett, csak éppen nem országosan elterjedt, kommersz) fajokról készült fotók készítésének helyét és idejét, legyen az akár feladvány, vagy a "milyen növény" topikba feltöltött kép is, DE UGYANAKKOR TARTSUK SZEM ELŐTT AZT, hogy az ne legyen annyira egyértelmű, hogy az esetleges "gazemberek" azt felhasználhassák "gaztetteik" elkövetésére! Azzal mindenki tisztában van, hogy mi az a pontosság, ami ritka, veszélyeztetett fajok esetében már nem megengedhető (pl. koordináták, pontos elérési útvonal, egyértelmű helymeghatározás).
Ez jelenti ugyanakkor azt is, hogy ha lehet ne csak annyit írjunk oda, hogy Czikó, vagy rémi erdő, Harka-tó, Merzse-mocsár vagy akár Tétényi-fennsík, stb., hanem legyünk tekintettel arra, hogy másoknak ezek a terület megnevezések esetleg nem beszédesek. Használjuk azokat a helymegjelöléseket, amiket általában azért mindenki tud. Legjobb szerintem a Füvészkönyv által is használt, nagytájakon belüli kisebb tájegységek (pl: Balaton-felvidék, Mecsek, Nagykunság, Dráva-völgy), megnevezése. Ezen felül esetleg település vagy más földrajzi hely is megadható, DE SZEM ELŐTT TARTVA, hogy ne legyen egyértelműen megtalálható a ritka/veszélyeztetett faj.
Továbbá az előfordulási terület mellett, vagy még talán azon is felül nagyon beszédes tud lenni, ha megadjuk az élőhely típusát is, ahol a kép készült (bükkös, lucos, mocsár, száraz gyep, láprét, szikes, homokpuszta, ruderális, szántóföld, stb...). Esetleg ha van töltsünk fel képet az élőhelyről is!
A fénykép készültének ideje, pedig már csak hab a tortán.
Mindez csak pár másodpercbe kerül, hisz jó esetben a feltöltő számára nem jelent plusz utánajárást, de lényegesen több információt tud vele átadni, mint amennyit a fotó önmagában képes lenne.
Ha mégis túl egyértelműen adná meg valaki egy ritka/veszélyeztetett faj előfordulási helyét, akkor azt utólagosan is ki lehet moderálni.