|
|
Én magam egy GPS-es okostelefont használok (BlackBerry - a kijelzője 320x240 pixeles, az már egész jól használható méret), azon az ingyenes TrekBuddy programot, amihez az ingyenes Mobile Atlas Creator programmal lehet térképeket létrehozni Google Earth, Google Maps, turaterkep stb. alapján. A lényeg persze a http://turaterkep.hostcity.hu oldalon van, ami Magyarország turistatérképe (önkéntes alapon bővül, nem teljes, de nagyon jó). Ehhez az összeállításhoz nem árt vagy némi informatikai affinitás, vagy egy ilyennel bíró ismerős. Persze nem szélszerszám, lehetne gyorsabb is - nem tudom összevetni semmivel, mert mást még nem használtam. Én jól elvagyok vele. Koordináta adatbázis létrehozására is használható, de nem ideális. Geocachingre is jó, de macerás az infókat rárakni.
Itt van egy lista arról, hogy ez a TrekBuddy milyen eszközökön fut: http://wiki.trekbuddy.net/index.php/Requirements Próbálta valaki más is? Pl. PDA-n?
Pontosan mi az a Geocaching? Az nem egy kincskeresőjáték, amit kifejezetetten GPSszel játszanak, és a résztvevők az apró monitorról fel sem nézve keresnek minél több eldugott dobozkát, úgy hogy közben szét sem néznek, hogy mi van körülöttük?!
Én most azon ügyködöm, hogy valahogy a képeimet térképesíteni tudjam. Mert ugye a fényképezőgép rögzíti, hogy mikor készült a kép, a GPS rögzíti, hogy mikor hol vagyok, és erre vannak progik amik összefésülik az adatokat, és kiköpik egy térképen, hogy melyik kép hol készült! De még nem találtam ideális progit, sajnos a GPS-em által elmentett fájlt egyik sem tudja
kezelni. Valakinek van ötlete, vagy gyakorlata?
Bocs Novalusz, hogy eltereltem a témát (egyébként én nem használtam még a TrekBuddyt.)
A geocaching kincskeresősdi, igen, aztán hogy ki hogy űzi, nem tudom. De rémlenek olyan megtalálós bejegyzések, amiben megköszönik, hogy erre a szép helyre elhozta őket, jó is az.
Én a képek geotaggelésével (GPS koordináta beleírása a képbe) még nem foglalkoztam, néha lementem egy érdekesebb faj koordinátáját, aztán kész. Na majd hátha valaki más. Amúgy útvonalat milyen formátumban ment a tiéd?
Ha a PDA-n lévő ArcPadet használom akkor dbf (mert ugye az készít belőle egy shapet ami áll egy dbf, egy shp, és egy shx fájlból) De néha szokott nálam lenni egy kis Garmin is, amelyik ismeri a dxf, gpx, mps (és txt) formátumokat.
Szóval még nem találtam olyan progit, ami ezek valamelyikét összehangolná a jpg-vel!
Én néztem ilyen jellegű kiegészítőket Nikon tükörreflexeshez a neten, a Nikon maga méregdrágán árulja, de vannak más termékek is, pl. itt: http://www.solmeta.com/dede/pro.html
"Olyan fényképezőt kell keresni, ami egyben GPS is, (vagy fordítva)! "
http://tesztpad.blog.hu/2011/02/13/uj_ca...gep_gps_vevovel
És tuttommal vannak már tükörrefisek is GPS-szel ellátva.
"A Garminodat hogyan hozod össze az ArcGIS-sel?"
Huhh ez egy hosszadalmas folyamat!
Szóval letöltöm az adatokat a Garmin saját szoftverével, a MapSource-szel, aztán egy ingyenesen letölthető programmal a Quantum GIS-szel megnyitom és mentés máskénttel esri shape fájlba mentem!
Ilyen egyszerű
Én tegnap találtam egy gpx fájlt a telefonomon, ami egy növényes kirándulás alatt készült, és ezzel a programmal geotaggelni tudtam a képet, aztán mutatta is a Google Earth-ben hogy hol készült.
"Huhh ez egy hosszadalmas folyamat!
Szóval letöltöm az adatokat a Garmin saját szoftverével, a MapSource-szel, aztán egy ingyenesen letölthető programmal a Quantum GIS-szel megnyitom és mentés máskénttel esri shape fájlba mentem!
Ilyen egyszerű "
Köszi!
A MapSource-ig bezárólag nekem is megvan, azt a Quantum GIS-t meg majd nézegetem. Én egyszer találtam egy, az ArcGIS-ssel összeépíthető GarminToolbar nevű programot, amivel egyszer valahogy sikerült is közvetlenül a shp-re vinni a GPS-ről (Garmin Etrex) az útvonalat, pontokat..., de azóta sem, igaz nem is nagyon foglalkoztam vele, és a GPS-t sem igazán használtam mostanában.
novalusz, nem tudnád valahogy átküldeni belinkelni vagy mittomén ezt a progit, mert sehogyan sem tudom letölteni. (A www.softpedia.com- ról lejön egy install file, de nem telepszik fele rendesen a gépemre)
Ez most a legfrissebb verzió: http://sourceforge.net/projects/gpicsync/files/GPicSync/GPicSync1-28/GPicSync1-28.exe/download
Ha elakadsz, írj üzenetet.
Nem tudjátok, hogy hol lehetne hozzájutni jó minőségű használt biológiai mikroszkópokhoz? (Magvakat nézegetni kellene, ugye ahhoz biológiai kell?!)
Nem tudom, hogy állnak az iskolák anyagilag (gondolom sz@rul), de az jutott eszembe, hátha valahol pont most selejtezik le a régi mikroszkópokat, és vesznek helyette újakat, és pont ott tanít az egyik fórumtárs...
Tudom nem valószínű... de mint tudjuk: a harcsa megy elöl, a Lepényhal meg utoljára.
... azaz a kardhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.
Azt hiszem, durván túlbecsültétek a státuszomat, mert kb. körberöhögnének, ha felvetném a mikroszkópselejtezés ötletét. De azért köszi, jól esett!
Egyéb iránt a "hozzájutni", a "jó minőségű" és a "használt" komponensek közül esetleg kettő szokott teljesülni egyszerre, de azért sok sikert!
Van egy mikroszkóp kiskereskedés a Városmajor út elején közel a Déli pályaudvarhoz.. A kis alapterülethez mérten sok mindent tartanak( mikroszkópok, tartozékok, méregdrága japán és szinte hasonló minőségű ,de jóval olcsóbb kínai mikrofotó feltétek, remek csillagászati és katonai távcsövek stb.). A személyzet segítőkész és nyitott a problémákra. Ott láttam elfogadható áron sztereó mikroszkópokat is.
Sajnos nem emlékszem, milyen akku-elemet használtam, de valami neveset (talán Sony), cirka egy - másfél napig bírta, úgyhogy bevallom, áttértem a sima tartóselemre (Duracell), ha nem túl régi, több napot elvagyok vele intenzív fotózgatással. De jártam már úgy is, hogy pár óra alatt vége volt, mint kiderült, jól meg kell nézni rajta a gyártás dátumát.
Látogatók
0 Fórumtag és 282 Vendég online |
Fórum statisztikák
A fórumon 17441
topik
és
73013
hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 571 Felhasználó (31.12.2024. 09:35). |