|
|
Zitat von lepenyhal
Csak azért írtam a külföldit, mert pl. sok témában itthon nem nagyon születnek (színvonalas) tanulmányok. Sőt, amik hazai témából születnének/születnek, azok is gyakran külföldi, rangosabb folyóiratban látnak napvilágot.
Hát igen... de ez majd kiderül, hogy mennyire sikerül elindítani ezt a topik részt és akkor meglájuk, hogy mi az ami kellene bele és abból mi az amit legálisan bele is lehet rakni.
(De örülök, hogy legalább már talán egy érdeklődő van a topik iránt... )
A cikkes topic magyar nyelvű cikk részlegét szerintem is meg lehet oldani, viszont a külföldi folyóiratok teljes cikkeinek PDF-ben való feltöltésével kapcsolatban egyetértek Lepényhallal, szerintem is lehetnek ebből problémák. Az absztaktok viszont ált. szabadon hozzáférhetőek, így azokat be lehet linkelni. Viszont sztem nincs nagy gáz így se, mert ha vki érdeklődik egy konkrét téma/cikk iránt, akkor privátban el lehet neki küldeni, mondjuk olyanoknak, akik egyetemeken v olyan kutatóintézetekben dolgoznak, ahol van hozzáférés ezekhez.
Ha már szakirodalmazás, akkor álljon itt egy szomorú hír, már csak azért is, mert a könyvtár neve előkerült a szombat esti találkozón. A Caltha listán jött:
"Kedves Listások!
Tájékoztatom a kollégákat arról, hogy a Keve András Madártani és Természetvédelmi Szakkönyvtárat a Vidékfejlesztési Minisztérium az év végén átadja a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóságának. 2012. január 1-től azonban könyvtárosi státusz hiányában a könyvtár bizonytalan ideig nem fog üzemelni.
A nyitással kapcsolatban érdeklődni lehet a nemzeti park igazgatóságánál.
Engem nyugdíjba küldtek, és sajnálatomra nem kívánnak tovább alkalmazni.
2012-től a privát címemen leszek csak elérhető: jozsef.buki@t-online.hu
Üdvözlettel:
Büki József"
Hogyan lehet erre a Clatha levlistára feliratkozni? Na meg ha van másik ilyen botanikával foglalkozó levlista, az is érdekelne. Pár hete utána néztem, és fel is iratkoztam egy erdő- és a Caltha-I listára, meg is erősítettem a feliratkozást, de azóta sem kaptam semmi levelet, és már a feliratkozáskor is volt olyan sejtésem, hogy nem biztos, hogy jó helyen kopogtatok.
Hm, hát mivel erősen úgy tűnt, hogy a fórumtalin nem sikerült Titeket lázba hozni a Wiki-Lexikonnal (és különben talán tényleg felesleges is lenne csak ezért többet fizetni, hiszen ezen kívül a többi funkció, ami még járna a felárral az nekünk tök haszontalan, úh. nem használnánk ki...), ezért azt felejtsük el... viszont én ehhez a lexikonos részhez továbbra is ragaszkodom, (mert lehetne pl. morfológiás szakkifejezés gyűjteményt, stb. csinálni)!
És mivel pont lett egy új - ingyenes, automatikus - xobor fejlesztés/frissítés, amivel már lehet a topikok sorrendjét hozzászólástól függetlenül fixen ABC-sorrendben is tartani, így szerintem ezzel már meg lehetne csinálni a fórumos lexikont wiki nélkül is... úh. ezzel majd még fogok kísérletezni lent a lap alján, csak szólok, hogy ne nagyon lepődjetek meg, hogy mik vannak ott lent (már ha valaki egyáltalán le szokta néha görgetni odáig a fórumot)...
RE: Fajleírások, egyes (hazai) taxonok ismertetői
- Ahol semmi sem OFF... 16.12.2011. 19:55- bosna sarajevo • | 5.090 Hozzászólás
Magyar nyelvű (azaz hazai) cikkgyűjteményt maximum akkor lehetne létrehozni, ha valaki elkezdené szkennelni a régi kiadványokat.
Sok minden viszont ma már elérhető a hazaiak közül pdf-ben, de ez általában csak az elmúlt évekre igaz (pl. Botanikai Közlemények, a TTM évkönyve, Studia Botanica, stb., ill. az új periodikák).
Aki ezeket meg akarja találni a neten, meg fogja, úgyhogy ezzel szerintem kímélhetjük egymást.
A külföldi cikkek beszerzése sokkal nehezebb. Pár év alatt elég rendezetlen formában, ömlesztve sok mindent sikerült beszerezni pdf-ben, de ennek az amorf tömegnek a feltöltését nem vállalom, ráadásul sok esetben a kiadói jogok kérdése is gondot jelentene, pl. a szerző által elküldött nem publikálható anyagoknál. Fel tudom ajánlani, hogy ha valaki konkrét taxonra, taxoncsoportra keres valamit, és feldob ide egy kérdést, az ésszerűség határain belül elküldöm, ami van.
(ésszerűség határa: pl. nyilván nem tudom az összes Rosaceae-vel kapcsolatos cikket valakinek kigyűjteni)
RE: Fajleírások, egyes (hazai) taxonok ismertetői
- Ahol semmi sem OFF... 17.12.2011. 19:03- Lila Pereszke • | 18.416 Hozzászólás
Kell nekünk ilyen: Naptár? (Mert akkor esetleg majd beállítgatom/lefordítom...) Egyébként nagyjából annyit lehet vele csinálni, hogy be lehet jelölni rajta programokat, időpontokat egy rövid leírással, hogy pl. nézzed meg a jövő héten a tévében az orchideás természetfilmet! Vagy hogy itt ekkor fórumtali van, stb. Hm?
RE: Fajleírások, egyes (hazai) taxonok ismertetői
- Ahol semmi sem OFF... 17.12.2011. 22:38- Lila Pereszke • | 18.416 Hozzászólás
RE: Fajleírások, egyes (hazai) taxonok ismertetői
- Ahol semmi sem OFF... 19.12.2011. 20:11- Lila Pereszke • | 18.416 Hozzászólás
Köszi és viszont! :-)
Figyeljük meg, hogy a karácsonyfa tűlevelei milyenek. Én pl. ma megállapítottam az irodában, hogy a kolléga cukorsüveg fenyője luc lehet - és tényleg, a szürke luc az őse.
Luc nemzetség: a levélalap kidudorodik és a száron marad. A csupasz ág durva smirgli.
Jegenyefenyő nemzetség: "tapadókorongos", a csupasz ág nem durva.
Duglászfenyő nemzetség: se tapadókorong, de durva levélalap. A tűlevél puha, finom.
Ki lehet egészíteni a listát. :-)
Hasonló topikok | Válaszok | Utolsó hozzászólás⁄Nézet |
Fórumszabályzat!!! Topik helye: FÓRUMSZABÁLYZAT - Lila Pereszke | 0 |
31.12.2010. 13:11 Írta: Lila Pereszke • Nézet: 5733 |
Látogatók
0 Fórumtag és 151 Vendég online |
Fórum statisztikák
A fórumon 17414
topik
és
72913
hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 469 Felhasználó (Ma 00:15). |