Hát ez sajnos így van, nem csak a P. alba-val, hanem a többi honos nyárral is, de főleg a P. nigra-val... Egyrészt az élőhelyeinek (ligeterdők) csökkenésének is köszönhető, másrészt valóban a nemesnyárakkal történő hibridizáció is hatalmas probléma... A kettő persze összefügg, hiszen a korábban kiirtott erdők helyére is gyakran nemesnyár ültetvények kerültek, ezzel is tovább nehezítve a környéken megmaradt egyedek génállományának fennmaradását.
Többnyire csak idősebb egyedeket lehet találni "tiszta vérvonallal", a fiatal egyedek többsége már valószínűleg hibrid. (De a morfológiai bélyegek alapján ezt nem igazán lehet mindig eldönteni.) Éppen ezért a génmegőrzés érdekében ezeket a gonodosan kiválasztott (genetikailag is megvizsgált) idősebb egyedeket próbálják vegetatívan szaporítani a fennmaradás érdekében.
(Egyébként más fajokkkal, pl. a hasonló élőhelyeket kedvelő fekete galagonyával (Crataegus nigra) is ez a helyzet, sokak szerint nálunk már abból sem nagyon van, max. néhány idősebb egyed, a többi pedig egybibés galagonyával (Crataegus monogyna) keveredett hibrid (bár még ilyenből sem sok van!))