Nézem itthon a tömlősgombás könyvemet, hogy makroszkoposan melyik kis tömlősgombára hasonlít. (Természetesen fenntartom az előző hozzászólásban írt mikroszkopizálás szükségességét a pontos határozáshoz.) Valószínű, hogy egy Lamprospora faj, mely téltől tavaszig nő moha között (semleges talajon). Mindenesetre gratulálok a lelethez!
Igen, szerintem is valamelyik bryoparazita Lamprospora (vagy Octospora ?) faj lehet és talán a Phascum cuspidatum vagy a Bryum argenteum a gazdi. Van egy német specialistája a csoportnak, majd szerintem elküldöm neki, de ha gondolod, te is megszakértheted valamikor. Egyébként simán egy kertes ház udvarában nőtt.
Szia Solorina! Az Octospora-t a termőidő miatt elvetettem. Barátnőmnek a virágcserepében nőtt tavaly Octospora egész nyáron. Ha van még termőtest esetleg egyre igényt tartanék rá leszárítva akár. Privátban írok címet. v: dg
Megjött a Magyar Postával az ínyencség :-) Köszönöm szépen! Ma vacsira fel is "faltam" egyet. Az = jel utáni szöveget javítani kell (=Octospora sp.)-re, az már biztos. A spórák ellipszis alakúak 1 nagy olajcseppel, és ez már a nemzetség meghatározásához elég. Fajra pontos tippet nem írnék, privátban megindokolom. Üdv: Disznófülgomba