Szeretném tisztázni, hogy ez a faj mennyire ritka itthon. A Kitaibela IV évf 1. számában van egy cikk amely rendkívül ritka növényként említi meg a fajt, Azonban rákeresek a googleban és itt (https://www.bfnp.hu/hu/magyar-latonya-elatine-hungarica) meg itt (http://www.bekesmegye.com/bekes-megye-hi...atine-hungarica-) is azt írják hogy gyakori. Akkor most mi is a helyzet? A Kitaibelaban megjelent 20 év alatt ennyire elterjedt vagy pedig a fenti cikkekben összetévesztik a fajt egy másik elatine-nel?
Molnár V. Attilának volt asszem cikke, de blogbejegyzése is a látonyafajokról, ha jól emlékszem. Egyébként a látonyák ritka növényfajok, lehet hogy közöttük a leggyakoribb ez a faj. De ez most ilyen emlékfoszlány volt. Nincs tapasztalatom, elég sokat kerestem a Dél-Alföldön, lakóhelyem környékén a belvízfoltokon, de nem találtam. Egyébként nagyon csapadékos év is rég volt már...
Nagyon függ az adott évtől, és régebben nem is keresték annyira.
Én csak azon szoktam elgondolkozni, hogy ha egy botanikus rendszeresen végigjárogatja egy adott területen a potenciális élőhelyeket, akkor vajon nem terjeszti-e el a növényt a bakancsára tapadt sárral?
Értem, köszönöm a válaszokat. Csak nekem a Kitaibelabol ugy jött le mintha extrem rarely lenne de ezek szerint csak nincs a középpontban illetve nem minden évben jön elő. Azért a Kab hegy nekem fura lelőhelynek tűnik de hát nemzeti park oldalán jelent meg a cikk gondolom alaposan utánanéztek
Most néztem végig a blogbejegyzéseket, MVA a doktori értekezésében bővebben ír a magyar látonyáról, fel is vannak sorolva az akkori ismert (történeti, recens) előfordulásai.